27 Mayıs 2013

Elektrikli Battaniyeler ve Markalar

Kış günlerinin vazgeçilmezi ve soğu bahar gecelerinin yardımcısı elektrikli battaniyeler. Esası itibari ile iki kat uma arasında keçe,sünger ve benzeri maddelerden bir dolgu maddesi ve bu dolgu maddesi içerisinde belirli aralıklar ile yerletirilmiş rezistans özellikli kablolardan ibarettir elektrikli battaniye.

Bazıları tarafından tehlikeli olduğu düşünülse ve geçmişte basına da yansımış bazı olumsuzlular yaşansa da milyonlarca insanın kullanıldığı bir ürün. Genellikle üreticiler kullanım talimatlarında elektrikli battaniyenin 30dk önce çalıştırılmasını ve yatağa girdikten sonra kapatılmasını öneriyorlar.

Zira elektrikli battaniye fişe takılı iken gece oluşabilecek nem ile veya fazla ısınma ile yanma veya patlama riski bulunmakta. Aynı zamanda elektrik ile ısınmayı sağlayan tellerin oluşturduğu elekromanyetik alanda sağlık için risk taşımakta. Özellikle hamile bayanların ve çocukların elektrikli battaniyeleri fişe takılı halde uyumamaları gerekmekte.

Bu uyarıları yaptıktan sonra size elektrikli battaniye markalarından bahsedeceğim. Meltem, imbat, ılıca-su, ısıtel, beurer marka elektrikli battaniyeler piyasa da en çok satılanlar arasında. Beurer elektrili battaniyeler üstün alman tenolojisi ile üretilen fiyatları modellerine göre 120-280TL arası değişen ürünler.

Meltem elektrikli battaniye ise tek kişilik, çift kişilik ve battal boy olmak üzere farklı ebatlarda ve cinsine göre 20-45TL arası fiyatlarda bulunabilmekte. Aynı zamanda bu markaların yatak ısıtıcısı, oto koltuk ısıtıcısı, halı ısıtıcısı(halı altı zemin ısıtıcı) ve ayak ısıtıcısı gibi farklı ürünleri de bulunmakta.

Paylaş ve İndirim KazanShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on StumbleUpon0Share on Google+0Pin on Pinterest0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.